Pastaruoju metu aplink labai daug kas šneka apie nemokamus dalykus: nemokamą mokslą, nemokamas knygas/filmus/muziką, nemokamas ar bent žiauriai pigias keliones, renginius ir taip be galo. Suprantu, krizė visiems, norisi kuo daugiau sutaupyti, bet norisi ir lavintis, keliauti, linksmintis ir net pavalgyti dykai.
Ir aš visiškai to nesmerkiu, man pačiai irgi dažnai to norisi. Bet pagalvoju, jog, jei aš nemoku už kažką, vis tiek kažkas tai apmoka. Ir kažkam bet kokiu atveju kainuoja mane mokyti, man rašyti knygas, statyti filmus ir spektaklius ir kažkur mane nuvešti. Tas paslaugų teikėjas irgi nori valgyti, nori lavintis ir dar daug ko. Taip išeina, jog ir jam kažkas tai turi apmokėti. Ir ta ratas sukasi be pabaigos.
O nemokamų dalykų juk būti negali. Jei kažkas yra tikrai nemokama, tai arba tai apgaulė, arba tai dovana. Už apgaulę tikrai reikės apsimokėt, o dovanos – juk dovanotojui irgi reikia kažkaip atsidėkot. Paslaugos negali būti nemokamos. Aš tau obuolį, tu man dešros/ aš tave pavežėsiu, tu man knygą/ aš tave apkirpsiu/ tu mane išmokyk kept pyragą. Nes jei tai neabipusiai mainai, tai vienas lieka nuskriaustas, o to nė vienas sau nenori.
Taigi už viską reikia mokėti, tai natūralu. Galbūt, jei yra galimybė, ne pinigu, o kita paslauga ar preke, bet viskas turi savo vertę. Todėl aš sutikčiau mokėti tuos 8tūks. už savo mokslą, nes dėstytojai irgi nori nusipirkti kitų paslaugų. Nes aš tikiuosi, kad jei kada tektų dėstyti, man irgi užmokėtų už mano teikiamą paslaugą.
Archyvai
- 2013 m. gruodžio mėn.
- 2013 m. gegužės mėn.
- 2013 m. sausio mėn.
- 2012 m. gruodžio mėn.
- 2012 m. lapkričio mėn.
- 2012 m. rugsėjo mėn.
- 2012 m. kovo mėn.
- 2012 m. sausio mėn.
- 2011 m. spalio mėn.
- 2011 m. rugsėjo mėn.
- 2011 m. kovo mėn.
- 2011 m. sausio mėn.
- 2010 m. gruodžio mėn.
- 2010 m. lapkričio mėn.
- 2010 m. spalio mėn.
- 2010 m. rugpjūčio mėn.
- 2010 m. birželio mėn.
- 2010 m. gegužės mėn.
- 2010 m. balandžio mėn.
- 2010 m. kovo mėn.
- 2010 m. vasario mėn.
- 2010 m. sausio mėn.
Žymos
2011
2013
apie žmones
atradimai
biblioteka
blogorama
dieta
ekonomika
Europos senatvė
Fetih
g+
gedulas
knygos
komentarai
Lenkų kalba
Lietuva
lietuviai
liudesys ir skurdas
maistas
maitinimasis
meilė
mokslas
mokymasis
mėsa
namų darbai
nemokama
nuomonė
paslaugos
patarimas
pažadas
pensijos
perliukai
rašymai
Rytų Europa
senatvė
skaitymai
teisybe
Turkija
turkiškai
univeras
universitetas
veganai
vegetarai
vertimai
šventas pyktis
man gi atrodo, kad mokslas turi būti nemokamas studentui. be jokių išlygų. tau dovanoja mokslą, o tu po to dovanoji jiems meno kūrinius, išgelbėtas gyvybes ar suprojektuotus dangoraižius. kalbu ne apie mainus kaip finansinę operaciją, bet apie indelį į visuomenę/bendruomenę.
olegas.
tai aš tą patį čia ir sakau. Jei nori nemokamo mokslo, turi už tai atidirbti. Jei išsimokei daktaru, būk malonus gydyk savo tautiečius, už kurių pinigus mokeisi ir taip toliau.
Bet pastaruoju metu daug kas nori nemokamo mokslo čia, Lietuvoje, ir po to nori išvažiuoti dirbti į anglus ir t.t. dirbti ten ir neatsilyginti savo valtybei, suteikusiai nemokamą mokslą.
Aš už tai, kad reikia atsilyginti už tą nemokamą mokslą. Jei negali susimokėti kupiūromis, mokėk savo įgytos specialybės darbu, ar tai paveikslai, ar tai literatūra ar užaugintos kiaulaitės. 🙂
na,visgi žmogus tokia būtybė, kad jam labai malonu gauti ką nors už dyką. … tačiau sena patarlė byloja, kad nemokamas būna tik sūris pelėkautuose,nevykus patarlė 😀 tenka sumokėt gyvybe.manau net saldainis,kurį duoda draugo ranka yra apmokamas draugyste,todėl kartais tiesiog nervina tokie užrašai reklamose “ Jūsų geriausias kelionių partneris ir nemokamai registruojamas bagažas! “ 😀
mokestis už mokslą būtų pateisinamas, jei „produktas“ – žinios būtų tokios kokybės, kad investicija atsipirktų. Bet dabar imamas tik mokestis, negarantuojant nei žinių kokybės, nei galimybės jas panaudoti ateityje (specialistų perprodukcija ir darbo vietų stoka, deja, dažnai ir nekvalifikuoti darbdaviai…) Atsiradus krepšeliams, be jokio sąžinės griaužimo, be praktinio konkurso masiškai priimami nemotyvuoti ir nepasiruošę studijuoti jaunuoliai. Jau po pirmo semestro matyti, kad nieko gero nebus, bet krepšelį prarasti nesinori… Taip ir velkasi iki bakalauro. Pakui visi rauda, kad neranda kvalifikuotų ir motyvuotų specialistų. Anksčiau studijų kokybe buvo vertinama pasiekimais- dabar krepšeliais, o kokia katė krepšelyje pasislėpus kartais net neverta klausti.