Skip to content

Categories:

apie nemokamą mokslą ir kitus nemokamus reiškinius

    Pastaruoju metu aplink labai daug kas šneka apie nemokamus dalykus: nemokamą mokslą, nemokamas knygas/filmus/muziką, nemokamas ar bent žiauriai pigias keliones, renginius ir taip be galo. Suprantu, krizė visiems, norisi kuo daugiau sutaupyti, bet norisi ir lavintis, keliauti, linksmintis ir net pavalgyti dykai.
   Ir aš visiškai to nesmerkiu, man pačiai irgi dažnai to norisi. Bet pagalvoju, jog, jei aš nemoku už kažką, vis tiek kažkas tai apmoka. Ir kažkam bet kokiu atveju kainuoja mane mokyti, man rašyti knygas, statyti filmus ir spektaklius ir kažkur mane nuvešti. Tas paslaugų teikėjas irgi nori valgyti, nori lavintis ir dar daug ko. Taip išeina, jog ir jam kažkas tai turi apmokėti. Ir ta ratas sukasi be pabaigos.
   O nemokamų dalykų juk būti negali. Jei kažkas yra tikrai nemokama, tai arba tai apgaulė, arba tai dovana. Už apgaulę tikrai reikės apsimokėt, o dovanos – juk dovanotojui irgi reikia kažkaip atsidėkot. Paslaugos negali būti nemokamos. Aš tau obuolį, tu man dešros/ aš tave pavežėsiu, tu man knygą/ aš tave apkirpsiu/ tu mane išmokyk kept pyragą. Nes jei tai neabipusiai mainai, tai vienas lieka nuskriaustas, o to nė vienas sau nenori.
   Taigi už viską reikia mokėti, tai natūralu. Galbūt, jei yra galimybė, ne pinigu, o kita paslauga ar preke, bet viskas turi savo vertę. Todėl aš sutikčiau mokėti tuos 8tūks. už savo mokslą, nes dėstytojai irgi nori nusipirkti kitų paslaugų. Nes aš tikiuosi, kad jei kada tektų dėstyti, man irgi užmokėtų už mano teikiamą paslaugą.

Posted in Neklasifikuota.

Tagged with , , , .


4 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. mhm says

  man gi atrodo, kad mokslas turi būti nemokamas studentui. be jokių išlygų. tau dovanoja mokslą, o tu po to dovanoji jiems meno kūrinius, išgelbėtas gyvybes ar suprojektuotus dangoraižius. kalbu ne apie mainus kaip finansinę operaciją, bet apie indelį į visuomenę/bendruomenę.

  olegas.

  • Urte Navalinskaite says

   tai aš tą patį čia ir sakau. Jei nori nemokamo mokslo, turi už tai atidirbti. Jei išsimokei daktaru, būk malonus gydyk savo tautiečius, už kurių pinigus mokeisi ir taip toliau.
   Bet pastaruoju metu daug kas nori nemokamo mokslo čia, Lietuvoje, ir po to nori išvažiuoti dirbti į anglus ir t.t. dirbti ten ir neatsilyginti savo valtybei, suteikusiai nemokamą mokslą.
   Aš už tai, kad reikia atsilyginti už tą nemokamą mokslą. Jei negali susimokėti kupiūromis, mokėk savo įgytos specialybės darbu, ar tai paveikslai, ar tai literatūra ar užaugintos kiaulaitės. 🙂

 2. nakties spalvos says

  na,visgi žmogus tokia būtybė, kad jam labai malonu gauti ką nors už dyką. … tačiau sena patarlė byloja, kad nemokamas būna tik sūris pelėkautuose,nevykus patarlė 😀 tenka sumokėt gyvybe.manau net saldainis,kurį duoda draugo ranka yra apmokamas draugyste,todėl kartais tiesiog nervina tokie užrašai reklamose “ Jūsų geriausias kelionių partneris ir nemokamai registruojamas bagažas! “ 😀

 3. seskas says

  mokestis už mokslą būtų pateisinamas, jei „produktas“ – žinios būtų tokios kokybės, kad investicija atsipirktų. Bet dabar imamas tik mokestis, negarantuojant nei žinių kokybės, nei galimybės jas panaudoti ateityje (specialistų perprodukcija ir darbo vietų stoka, deja, dažnai ir nekvalifikuoti darbdaviai…) Atsiradus krepšeliams, be jokio sąžinės griaužimo, be praktinio konkurso masiškai priimami nemotyvuoti ir nepasiruošę studijuoti jaunuoliai. Jau po pirmo semestro matyti, kad nieko gero nebus, bet krepšelį prarasti nesinori… Taip ir velkasi iki bakalauro. Pakui visi rauda, kad neranda kvalifikuotų ir motyvuotų specialistų. Anksčiau studijų kokybe buvo vertinama pasiekimais- dabar krepšeliais, o kokia katė krepšelyje pasislėpus kartais net neverta klausti.Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos